Philippe Coutinho u zbulua si Barcelonanënshkrimi më i shtrenjtë ndonjëherë në janar të 2018, por që atëherë ai nuk ka qenë në gjendje të shfaqë plotësisht talentin që kemi parë Liverpool.

Në fakt, pavarësisht, ose ndoshta për shkak të, tarifave zhvatëse të përfshira në transferimin e tij, mundësia e Coutinho duke u shitur ka qenë në tryezë pothuajse që nga mbërritja e tij.

Ai u largua sezonin e kaluar, por vetëm në huazim, dhe në Bajerni i Mynihut ai gjithashtu nuk ishte në gjendje të shkëlqente ashtu si bëri në Anfield.

Ronald Koeman kishte qenë i përgatitur për t’i dhënë një shans brazilianit këtë sezon, por dëmtimi i ka kufizuar shanset e tij, ashtu si edhe forma e Pedri.

Kete vere Coutinho do të jetë në dispozicion për transferim, por ndërlikimet me dëmtimin e tij të gjurit mund ta bëjnë atë të vështirë pasi tani nuk ka gjasa që ai të shohë shumë veprime para fundit të sezonit.

Barcelona mund ta shohin 28-vjeçarin si një pasuri të shitshme me vlerë të lartë, por ata do të shtyhen me vështirësi për të parë pjesën më të madhe të shpenzimeve të tyre për një lojtar jashtë formës dhe të prirur për dëmtime i cili do të mbushë 30 vjeç në verën e 2022 .

Joan Laporta i ka vendosur pamjet Borussia Dortmund sulmues Erling Haaland, por çdo lëvizje për të do të kërkonte pothuajse me siguri marrjen e një çmimi të denjë për të Coutinho, si dhe lëvizja te lojtarët e tjerë.

Me dy vjet akoma për të kandiduar në marrëveshjen e tij në Camp Nou, Coutinho është në një situatë kur klubi nuk është plotësisht i sigurt se çfarë të bëjë me të.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu