Unef, ishte një kapitull tjetër për t’u shkruar në historinë e Lionel Messi, Neymar, Barcelona dhe PSG, Andre Cury duket se e ka filluar.

Neymarish-agjenti, tani një nga biznesmenët më të rëndësishëm të futbollit brazilian dhe gjithashtu një ish-Barcelona skaut, ka folur për të ardhmen e PSG yll.

“Isha brenda Barcelona për 10 vjet, unë njoh çdo cep të qytetit, do të isha shumë i lumtur ta shihja Neymar shkoni në Barcelonë, ” Cury tha në një intervistë për El Litoral.

Neymar ka një derë të hapur në Barcelona, fansat e tyre e dinë që ai bëri një gabim dhe madje ai e njohu atë disa kohë më vonë.

“Dy vjet më parë, Neymar zyrtarisht më kërkoi të kthehesha Barcelona, u përpoqëm dhe ishim vërtet afër që ta nxirrnim nga Parisi, por për shkak të detajeve, nuk ndodhi.

Laporta është i vetmi që mund t’i sjellë përsëri përsëri, Messi nuk do te largohet Barcelona, ai vendosi që historia e tij është në Barcelonë dhe unë jam shumë i qartë për këtë.

Neymar do të luajë me Messin përsëri, por në Barcelona

Cury ishte në Argjentinë duke nënshkruar një lëvizje nga ish-sulmuesi i Atletico Madrid Rafael Santos Borre nga River Plate deri në Palmeiras.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu