Aktualizado

11/04/2021 –
23:11

Ousmane Dembele ka zbuluar se nuk ka negociata të vazhdueshme midis tij dhe Barcelonës për një zgjatje të kontratës.

Francezi, i cili ka qenë në formë të mirë për të Ronald KoemanSkuadra e këtij sezoni, ka pak më shumë se një vit nga marrëveshja e tij aktuale në Camp Nou.

“Ende nuk ka bisedime mbi një rinovim, por unë ndihem mirë,” i tha Dembele BeIN Sports.

Një tjetër lojtar jashtë kontratës së shpejti në Barcelona është Lionel Messi, marrëveshja e të cilit skadon këtë verë sesa verën e ardhshme.

“Ai u jep besim të rinjve,” Dembele tha mbi kapitenin e tij. “Ai na ndihmon shumë. Ai më jep këshilla.”

Një nga arsyet kryesore prapa DembeleRritja në formë ka qenë zhvendosja e tij në një pozicion më qendror në ekip.

“Tani po luaj si sulmues, ata më thërrasin Samuel Eto’o në dhomën e zhveshjes “, zbuloi ai.

Nuk është hera e parë Dembele ka përfituar duke pasur lojtarë dhe trajnerë të dobishëm të moshuar në klub, siç është përvoja e tij në Borussia Dortmund.

“[Pierre-Emerick] Aubameyang është personi me të cilin kam dashur të jem më shumë në futboll, ” Dembele tha

“[Thomas] Tuchel është trajneri im i preferuar “.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu