Sergino Dest ka shijuar një sezon premtues debutues në Barcelona, dhe ai ka folur për zhvillimin e tij në klubin katalanas, duke sugjeruar që pikat e tij të forta qëndrojnë në zonat sulmuese, dhe kjo brenda Ronald Koemanndryshimi i fundit i sistemit, ai mund të marrë më shumë rreziqe.

Dest aktualisht po luan futbollin e tij më të mirë në Barcelona, gjë që duhet të lavdërohet kur të kujtoni sesa e vështirë ai e pa ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve Paris Saint-Germain.

“Sistemi është me të vërtetë i mirë dhe mendoj se i përshtatet mirë gjithë ekipit,” Dest shpjegoi.

“Mendoj se më përshtatet më shumë sepse kam një njeri pas meje, dhe unë jam një lojtar që më pëlqen të rrezikoj.

“Kështu luaj më së miri, ne po fitojmë dhe po shënojmë shumë gola.”

Ronald Koemankalimi në një formacion 3-4-3 / 3-5-2 ka qenë katalizator për Destpërmbysja në shfaqje, dhe është bërë mjaft e qartë se ai i ka dhënë mbrojtësit autonomi të plotë se si i afrohet anës sulmuese të lojës së tij.

“Kjo është diçka që më përshtatet shumë mirë,” Dest shtuar.

“Personalisht. Unë jam shumë i kënaqur me sistemin dhe mendoj se mund të rritem në këtë pozicion.”

Ne anen tjeter, Dest gjithashtu ka qenë në gjendje të punojë së bashku me Lionel Messi, duke vlerësuar se çfarë bën mirë dhe si të përmirësohet më mirë duke e parë atë.

“Unë jam duke luajtur së bashku me më të mirët, në stërvitje ju thjesht mund ta shikoni atë për të parë se çfarë bën, ai është i pabesueshëm,” vazhdoi ai.

“Mundohem të mësoj prej tij, si dhe shokëve të tjerë të skuadrës.

“Të jesh pranë më të mirës është mirë për zhvillimin tim dhe mendoj se jam në vendin e duhur për të arritur potencialin tim.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu