Antoine Griezmann ishte lënë në Barcelona stol për Klasikon e së Shtunës në Valdebebas. Ai ishte njeriu i lënë jashtë Ronald Koeman ndërsa holandezi vendosi të rreshtohet me 3-5-2.

Francezi tashmë ka filluar në stol gjashtë herë këtë sezon, një më pak se në tërësinë e sezonit të kaluar, dhe dy prej tyre kanë qenë kundër Real Madrid.

Griezmannlëshimi ishte më i dukshmi nga Koeman‘s XI për lojë, me lojë që hyped si një vendosës i mundshëm i titullit. Në vend të kësaj, Koeman zgjodhi Ousmane Dembele të shoqërojë Lionel Messi në sulm.

Katër nga lojërat që Griezmann ka filluar në stol këtë sezon kanë ardhur në LaLiga Santander, të dy kundër Real Madrid dhe kundër Huesca dhe Elche gjithashtu. Ai ishte gjithashtu jashtë XI në Ligën e Kampionëve kundër Dinamo Kiev, si dhe ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Copa del Rey kundër Sevilla.

Ai është lënë plotësisht jashtë në tre ndeshje – kundër Sevilla, Real Valladolid dhe Ferencvaros.

Griezmann ka luajtur në 42 ndeshje këtë sezon, dhe është vetëm një lojë në stol larg nga ndeshja e sezonit të kaluar me gjithsej shtatë ndeshje në stol. Në katër sezonet e mëparshme në Atletico Madrid, ai kishte filluar vetëm një maksimum prej katër ndeshjeve në stol në një sezon.

Ai ka shënuar 13 gola në të gjitha garat këtë sezon, tetë në LaLiga Santander. Ai ka shtuar edhe 11 asistime, me gjashtë nga ata që vijnë në LaLiga Santander.

Që nga ulja në Barcelona, atij i është dashur të luajë në pozicione të panumërta dhe është nën kontratë deri në vitin 2024. Por çdo performancë e tij është nën një xham zmadhues që prej lëvizjes së tij prej 120 milion euro nga Atletico.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu