Tkëtu ka pasur pak lëvizje në Ousmane Dembelebisedimet e rinovimit të kontratës në Barcelona dhe dyshimet po rriten për angazhimin e tij ndaj klubit.

Blaugrana po kërkojnë një zgjidhje urgjente, por Dembele duket se nuk nxiton për të diskutuar një zgjatje të marrëveshjes së tij e cila skadon në qershor 2022. Kontakti u bë me përfaqësuesit e tij të martën, por ai shërbeu vetëm për të rritur dyshimet e klubit.

Nëse Franca ndërkombëtar vazhdon të tregojë një mungesë interesi për të zgjeruar shoqërinë e tij me klubin, Barcelona janë të vendosur ta shesin atë këtë verë. Almostshtë pothuajse një skenar tani ose kurrë për të Dembele në Camp Nou.

Besohet se ngurrimi i anësorit ka një numër shkaqesh. Së pari, ai e di se kushtet ekonomike të çdo marrëveshje të re ka të ngjarë të ulen duke pasur parasysh situatën financiare të klubit.

Së dyti, Dembele është i vetëdijshëm për interesin nga klube të tilla si Juventus, Paris Saint-Germain dhe Manchester City, ndër të tjera.

Së treti, dhe mbase më e rëndësishmja, marrëdhëniet transferuese të klubit në verë e kanë lënë atë të ndihet i pasigurt për rolin e tij në ekip. Me nënshkrimin e Sergio Aguero dhe ardhja e mundshme e Memfis Depaj dhe ndoshta një sulmues tjetër, Dembele do të ketë nevojë për siguri se ku e lë brenda Ronald Koemanskuadra.

Sidoqoftë, tani për tani, Barcelona janë të vendosur të vazhdojnë të përpiqen dhe të bindin 24-vjeçarin për të nënshkruar një kontratë më afatgjatë.

Nëse nuk ka progres së shpejti, ideja është të arrish para në vend se të rrezikosh të humbasësh lojtarin për asgjë brenda një viti.

Opsioni më i mundshëm do të ishte ofrimi i tij si një peshë e lehtë në një transferim këtë verë.

Ndërkohë, Dembele është me Franca skuadra në Euro 2020. Të martën ai bëri një paraqitje kameo si një nën-vonesë ndaj Gjermanisë, ndërsa Barcelona shoku i skuadrës Antoine Griezmann luajti lojën e plotë dhe ishte një interpretues i shkëlqyeshëm për Les Bleus.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu