Antoine Griezmann pëlqen të luajë për të Franca.

Vështirë se një ndeshje kalon pa e regjistruar një gol ose një asist, dhe përplasja e së mërkurës mbrëma me Ukrainën nuk ishte ndryshe.

Griezmannpërpjekja mahnitëse e dredhur dha Les Bleus epërsia pas 20 minutash, megjithëse nuk mundën të mbajnë në ndeshjen e tyre të parë të fushatës së Kualifikimit të Kupës së Botës 2022, pasi përfundoi 1-1.

Kjo grevë do të thotë se Griezmann ka gjetur pjesën e prapme të rrjetës 34 herë për vendin e tij, duke barazuar David Trezeguetvlerësohet, dhe tani ai është vetëm prapa Mishel Platini, Olivier Giroud dhe Thierry Henry.

Barcelona në qendër të vëmendjes

Përleshja në Stade de France gjithashtu pa Ousmane Dembele bëj paraqitjen e tij të parë për Ekipi kombëtar francez që nga nëntori 2018, ndërsa hyri në minutën e 63-të.

Miralem Pjanic luajti 90 minuta të plota dhe shënoi si Bosnja barazoi 2-2 me Finlandën.

Frankie de Jong luajtën të gjithë ndeshjen për Hollandën në humbjen e tyre ndaj Turqisë.

Megjithatë, Clement Lenglet nuk u shfaq për Franca, ndërsa dyshja spanjolle Riqui Puig dhe Oscar Mingueza ishin zëvendësues të papërdorur në fitoren e nën-21s kundër Sllovenisë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu