Former Barcelona frontman Thierry Henry ka zbuluar se ai do të dëshironte që një ditë të kthehej në Camp Nou si trajner.

Përkundër një rekord mjaft impresionues që kur ai filloi karrierën e tij në stol, Henry pranoi se ai duhet të provojë veten e tij në mënyrë që të marrë mundësi në klubet më të mëdha.

“Nëse më pyet a po ëndërroj, po po ëndërroj. Por kur nuk po ëndërron, je zgjuar dhe ekziston një realitet,” Henry tha në një intervistë me Four Four Two.

“A do të doja ta trajneroja Arsenalin? Po. A do të doja të shkoja te Barcelona? Po. A do të doja të luaja përsëri për Arsenalin? Do të doja të luaja përsëri për ta, por realiteti është se nuk mundem! “

“Jam në kurbën time të të mësuarit, dua të bëj mirë për ekipin që po trajtoj, atëherë koha do ta tregojë. Nëse nuk jeni i suksesshëm, nuk do të keni ato lloje të mundësive.

“Unë jam thjesht duke u përqendruar në atë që mund të kontrolloj, dhe pjesa tjetër është një utopi masive. A do të doja të këndoja si Lionel Richie? Po, por unë nuk këndoj si Lionel Richie! “

Një tjetër nga ish-anët e Henrit, Arsenal, janë gjithashtu në listën e tij të klubeve të ëndrrave që ai do të donte të merrte nën kontroll.

“Dëgjo, nëse pyet një Arsenal tifoz nëse do të dëshironin të ishin trajnerë Arsenal një ditë, ata do të thonë po, “deklaroi Henry.” Nëse pyesni një tifoz të Arsenalit nëse dëshirojnë të shënojnë një gol për Arsenalin, ata do të thonë po.

“Kur flas për të, është një utopi. Njerëzit rrëmbehen sa herë që them se është klubi im, por unë e kam atë në gjak – unë jam një Arsenal tifoz “.

“Kështu që nëse po më pyet nëse një ditë do të doja të stërvitja Arsenal, atëherë po. Nëse pyet nëse një ditë do të doja të isha njeriu i Arsenalit, atëherë po. Nëse më pyet nëse një ditë do të doja të pres barin në Emirates Stadium, atëherë po. “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu