Ukrainë trajner kryesor Andriy Shevchenko kishte disa fjalë këshilla për Barcelona anësor Ousmane Dembele përpara Ukrainëndeshja kundër Franca te merkuren.

Shevchenko do te shpresoj Dembele nuk e merr këshillën për zemër këtë javë, por ai beson se francezi mund të shënojë më shumë gola.

“Unë jam në një pozicion ku do të preferoja që ai të mos shënonte,” tha ai Shevchenko.

“Ai është një lojtar i ri shumë i talentuar, i cili duhet të jetë pak më i durueshëm kur të përfundojë.

“Ai duhet të marrë shanset që merr dhe të punojë pak më shumë.”

Nje gje Dembele ka në favor të tij kur përfundon është e paparashikueshme e tij, si 28 golat e tij për Barcelona janë ndarë në mënyrë të barabartë midis këmbëve të tij të djathtë dhe të majtë.

Shevchenko do të shpresojë se ai nuk do të ketë shumë shanse nga të dy palët kur është i tij Ukrainë ekipi merr përsipër Franca në kualifikimin e Kupës së Botës të Mërkurën.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu