Lionel Messi votoi në një Barcelona zgjedhjet presidenciale për herë të parë të Dielën dhe, megjithëse nuk dihet për kë votoi, babai i tij i ka bërë një dremitje delikate Joan Laporta pas fitores së tij në zgjedhje.

Messimarrëdhëniet me Laporta është e dokumentuar mirë, me presidentin e sapozgjedhur që në të vërtetë ka shërbyer mandatin e tij të parë në rol kur Messi erdhi përmes akademisë La Masia.

Marrëdhënia është aq e fortë sa Laporta e ka përdorur atë për të bërë fushatë këtë herë.

Laporta i ka siguruar tifozët se ai, dhe vetëm ai, do të jetë në gjendje të bindë Messi të qëndrojë me klubin, me kontratën e argjentinasit që skadon në qershor të 2021.

Laporta e bëri të qartë se kapiteni i kishte dërguar atij një mesazh urimi për triumfin e tij elektoral, ndërsa Jorge Messi i dha atij një shenjë mjaft më publike të mbështetjes.

Barcelonanjoftimi zyrtar i postimit në Instagram Laportafitorja, MessiBabait të tij në të vërtetë i pëlqente imazhi, i cili është një gjest që mund të interpretohet se do të thotë se vetë lojtari tani ka më shumë gjasa të qëndrojë në Camp Nou.

Ne kete moment, Messi ka vendosur të presë deri në fund të sezonit për të vendosur të ardhmen e tij, ai dëshiron të studiojë çdo hap për të siguruar që ai e di llojin e projektit sportiv që Blaugrana do të paraqesë për vitet e ardhshme.

Messi dëshiron Barcelona të luftosh seriozisht për trofetë më të mëdhenj, dhe kjo do të thotë Ligën e Kampionëve, por për momentin nuk ka asnjë nxitim.

Paris Saint-Germain dhe Manchester City kanë qenë të interesuar ta nënshkruajnë atë, dhe asnjë nga këto opsione nuk është përjashtuar zyrtarisht. Por, me Laporta tani përsëri në krye, mund të ketë më shumë predispozicion nga ana e Argjentinës për të paktën të dëgjuar Barcelonaoferta.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu