Barcelonabordi i ri i kryesuar nga Joan Laporta kanë vendosur që Partick Kluivert do të zëvendësohet këtë verë nga Jose Ramon Alexanko si drejtor i akademisë së klubit.

Hollandezi u kthye në Blaugrana përsëri në 2019 kur Josep Maria Bartomeu vendosi t’i japë një rol si kreu i La Masia.

Ndërkohë, sipas RAC1, ristrukturimi i Barcelonastafi ka filluar me shkarkimin e Albert Soler dhe Roman Gomez Ponti.

Ish ishte drejtori i Barcelonasportet profesionale, ndërsa ky i fundit është i ngarkuar me shërbimet juridike të klubit.

Të dy kanë qenë sëpatë nga Laporta, me Oscar Grau ndërmarrja Solerdetyrat dhe Cristina Belloque duke zëvendësuar Gomez Ponti.

Soler u bashkua me klubin përsëri në 2014 dhe pasi ishte BarcelonaDrejtori i Marrëdhënieve Institucionale për një vit, ai u bë drejtor i sporteve profesionale në 2015.

Nga ana e tij, Gomez Ponti është një ekzekutiv me përvojë që qëndroi pranë Bartomeu dhe ishte një nga të arrestuarit si pjesë e hetimit të Barcagate.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu