Dpër një shfaqje të fortë në 2021, Barcelona e gjejnë veten duke luftuar për dy tituj këtë sezon në formën e LaLiga Santander dhe Copa del Rey, diçka që dukej e pamendueshme pas një fillimi të dobët të fushatës.

Dhe është e qartë se Ronald Koeman është shumë më i shqetësuar për atë që ndodh në fushë sesa çdo spekulim jashtë fushës për ardhjet e reja.

Duke folur për shtypin të Dielën përpara ndeshjes së së hënës kundër Real Valladolid, holandezi u pyet rreth Erling Haalandmbërritja e mundshme.

“Ne kemi përdorur [international] pushim për të pasur takime me presidentin, për të folur për këtë sezon, për sezonin tjetër … “tha ai.

“Kjo ndodh në të gjitha klubet në botë. Unë nuk do të flas për lojtarë që nuk janë tanë.”

Leo Messi, Koeman shpreson se do të rinovojë, por përsëri këmbënguli se nuk ishte koha e duhur për të folur për të.

“Isshtë një çështje shumë e rëndësishme sepse ne po bëjmë më të mirën për të siguruar që Leo të qëndrojë në këtë klub për më shumë vite,” tha ai.

“Por tani nuk është koha për të folur për vitin e ardhshëm.”

Koeman është i kënaqur me takimet që ka pasur deri më tani me presidentin Joan Laporta.

“Të gjithë, përfshirë presidentin, po punojnë për të përmirësuar ekipin duke ditur situatën ekonomike të klubit, e cila nuk është më e mira,” tha ai.

“Normalshtë normale të flasësh në pjesën e fundit të sezonit për pjesën tjetër. Tani nuk më interesojnë emrat që përmenden, ne duhet të jemi të vetëdijshëm për dhjetë ndeshjet e mbetura dhe finalen e Copa del Rey.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu