Barcelona u stërvit të shtunën në mëngjes përpara ndeshjes së LaLiga Santander të hënën Real Valladolid, dhe Ronald Koeman do të ketë qenë i kënaqur që të gjithë lojtarët e tij ndërkombëtarë janë kthyer nga përfaqësimi i vendeve të tyre.

E enjte pa kthimin e Sergino Dest, Riqui Puig dhe Oscar Mingueza. E premtja ishte një ditë pushimi për lojtarët, por të shtunën, pjesa tjetër e kontigjentit ndërkombëtar u shfaq në Ciutat Esportiva.

Marc-Andre ter Stegen, Frenkie de Jong, Jordi Alba, Sergio Busquets, Pedri, Clement Lenglet, Antoine Griezmann, Ousmane Dembele, Martin Braithwaite, Miralem Pjanic dhe Francisco Trincao ishin përsëri në fushë dhe u shfaqën të gatshëm të përballen me Valladolid.

Pushimi ndërkombëtar funksionoi mirë Sergi Roberto, i cili ishte në gjendje të përdorte kohën për të rritur shërimin e tij dhe tani është një opsion për të hënën.

Gerard Pique ka marrë pjesë në disa nga seancat e fundit, duke i dhënë shpresë Blaugranës se ai mund ta bëjë atë me kohë për Klasikon.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu