Ronald Koeman e di më shumë se kushdo se, nëse dëshiron të vazhdojë më tej Barcelona stol sezonin e ardhshëm, ai do të duhet të vazhdojë të grumbullojë fitoret në vend që të bashkojë një seri fatkeqësish.

Holandezi ka, megjithatë, komoditetin e një kontrate që zgjat deri në 2022, dhe ai e ka theksuar atë sa herë që e ardhmja e tij duket në dyshim.

Por me një president të ri në rrugën e tij, pozicioni i Koeman është gjithçka por i garantuar në Camp Nou.

Pikërisht për këtë arsye, fiton ashtu si kundër Sevilla në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Copa del Rey kanë një rëndësi të madhe Koeman, veçanërisht me secilin nga tre kandidatët presidencialë që shikojnë nga tribunat.

Liga e Kampionëve duket të jetë një çështje e humbur tashmë, por katalanasit janë gjallë dhe shkelmojnë në LaLiga Santander, dhe ata janë në finalen e Copa del Rey gjithashtu, që do të thotë se ata po pretendojnë për dy copa argjendi pavarësisht nga të gjitha problemet. që janë varur mbi klubin këtë sezon.

Dhoma e zhveshjes është me të

Koeman ka mbështetjen e lojtarëve të tij, edhe përkundër mënyrës se si ai mbërriti në Camp Nou dhe bëri bujë.

Lionel Messi dhe Gerard Pique të dy përqafuan trajnerin në fund të lojës, dhe ata janë shumë në krah.

Madje Jordi Alba doli më pas dhe vlerësoi Koeman, duke thënë “ai po bën një punë të shkëlqyeshme dhe ka qenë gjithmonë përpara me lojtarët”.

Si dhe rezultatet dhe mbështetja e lojtarëve, duhet të theksohet se Barcelonaloja është përmirësuar. Ata po marrin rezultate ndërsa u japin minuta edhe lojtarëve më të rinj, dhe gjërat disi duken mirë në Camp Nou përsëri.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu