Barcelona hyn në fund të sezonit të biznesit duke ditur se fati i LaLiga Santander titulli është në duart e tyre.

Pas fitimit të Copa del Rey, besimi është lart në kampin Blaugrana, dhe Ronald Koeman do të shpresojmë që të zhvillojë tetë ndeshjet e fundit të sezonit.

Ajo që dukej të ishte një vit tranzitor mund të përfundonte duke qenë shumë më tepër, me një titull të mundshëm kampionati për t’ia shtuar suksesit të kupës.

Ata tani e dinë këtë nëse fitojnë tetë ndeshjet e tyre të fundit nga tani deri në fund të sezonit, ata do të shpallen kampionë të Spanjës.

Barcelona ka disa ndeshje mjaft kërkuese të mbetura dhe do të jetë një sfidë masive të mos bësh pikë në asnjë prej tyre.

Ata ende duhet të përballen me udhëheqësit Atletico Madrid, si dhe vizitë Villarreal dhe Valencia.

Nuk është aspak një arritje e lehtë për katalanasit, por duke luajtur si bënë ata kundër Klubi Atletik në finalen e Copa del Rey, do të ishte e mundur.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu