J11 ditë pasi u zgjodh si Barcelonapresidenti i ri, Joan Laporta tashmë është në bord në rolin e tij të ri.

Të mërkurën 58-vjeçari u betua në Camp Nou, dhe ardhja e tij ka qenë një frymë e freskët në klub.

Laporta grumbulloi 55 përqind të votave të anëtarëve, por ndoshta më e rëndësishmja ai është mirëpritur ngrohtësisht nga ata që ishin në dhomën e zhveshjes së klubit.

Mbështetje publike nga dhoma e zhveshjes

Gerard Pique, Sergi Roberto dhe madje edhe trajner Ronald Koeman përdorën llogaritë e tyre të mediave sociale për të mirëpritur publikisht presidentin e tyre të ri.

“Urime Joan Laporta, “shkruar Sergi Roberto. “Le të shpresojmë se ky do të jetë një udhëtim plot sukses! Ju uroj më të mirën! Eja Barcelona! “

Pike bëri një dremitje të LaportaPika e parë jashtëzakonisht e suksesshme në klub.

“Ne ishim shumë të lumtur. Le të jemi përsëri,” shkroi ai. “Urime Joan Laporta. Eja Barcelona! “

Ka pasur gjithashtu një numër shfaqjesh dashurie midis Lionel Messi dhe Laporta ditët e fundit, veçanërisht gjatë ceremonisë së përurimit të këtij të fundit, ku ai përqafoi argjentinasin.

Kjo pa dyshim do t’u japë shpresë tifozëve të klubit se gjeniu i tyre i vogël do të mbetet në Katalonjë.

Fjalimi i parë i Laportës u prit mirë

Ai dha një mesazh të qartë, të drejtpërdrejtë – pa lexuar nga shënimet – që sinjalizoi një shkëputje të plotë me të kaluarën, një lëvizje që do të ketë kënaqur pasuesit e klubit.

Klubi po merr frymë të re

Laporta ka vendosur krijimin e marrëdhënieve të mira me grupin e lojtarëve dhe tifozët.

Tani ai duhet të ndërtojë në fillimin e tij premtues duke marrë vendime të mira të para.

Të paktën për momentin – me gjithë problemet e shumta të klubit – ai e ka filluar mirë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu