Aktualizado

01/04/2021 –
23:10

Joan Laporta ka një plan të qartë për të bërë Barcelona çfarë ishin dikur, dhe kohët e fundit, ishin. Ai dëshiron që katalanasit të mbajnë Lionel Messishërbimet, dhe për t’u bërë përsëri kampionë të Evropës.

Si edhe ajo, ai dëshiron që ata që marrin pjesë në Camp Nou pas-epidemisë të kenë diçka në fushë që i entuziazmon ata.

Të tre këto dëshira janë të lidhura me dëshirën e tij për të mposhtur konkurrencën në ndjekje të tij Erling Haalandsherbimet e kesaj vere. Sulmuesi norvegjez është përparësia kryesore e Laporta në afatin kalimtar, dhe ai u takua me babai i lojtarit Alf-Inge Haaland dhe agjenti Mino Raiola të enjten në Katalonjë.

Gjatë takimit, Laporta të bëjë synimet e tij për të nënshkruar Borussia Dortmund përpara qartë, por ai e di që ka një konkurrencë të fortë përpara tij. Pas takimit në Barcelonë, Raiola dhe i moshuari Haaland shkoi të takohej me të Real Madrid, dhe ata do të bisedojnë me klube të tjera gjithashtu në ditët në vijim.

Laporta do të bëjë një nënshkrim të madh këtë verë dhe ai dëshiron që të jetë Haaland. Ai dhe Mateu Alemany që, megjithë problemet e tyre financiare, ata do të jenë në gjendje të japin sulmuesit një kontratë të mirë që do ta lërë atë të ndihet i vlerësuar.

Pavarësisht nga përpjekjet e presidentit, nuk do të jetë e lehtë të nënshkruhet me të. Real Madrid, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United dhe Juventus të gjithë janë në pozita më të shëndetshme financiarisht dhe të gjithë janë të interesuar. Ai është vlerësuar rreth 180 milion euro, por Laporta është i bindur se ai do të jetë në gjendje të financojë marrëveshjen.

Ndjenja te mira

Barcelona do të bëjnë gjithçka që munden për të nënshkruar Haaland, por ata do të duhet të jenë të sigurt për dëshirën e tij për të luajtur në Camp Nou para se të hyjnë të gjitha.

Laporta e përfundoi takimin duke u ndjerë relativisht i lumtur dhe marrëdhëniet e tij të mira me Mino Raiola mund të përfitojnë nga ai në këto negociata ndërsa përparojnë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu