Joan Laporta është optimist se Lionel Messi do të qëndrojë i vendosur Barcelona.

Presidenti i sapozgjedhur është përsëri në detyrë pas 11 vjetësh, dhe ai tashmë është duke u përqëndruar në gjetjen e një mënyre për ta mbajtur Argjentinasin në klub.

“Sot bëhen 20 vjet që kur një djalë me emrin Leo Messi debutoi me Infantil B të Barcelonës [U12-13] ekipi, ” Laporta tha pas fitores së tij. “Të shohësh lojtarin më të mirë në botë që vijnë të votojnë me djalin e tij është një shembull i asaj që kemi thënë.

“Leo e do Barcelona. Ky është pasqyrimi i tij. Lojtari më i mirë në botë e do Barcelona.

“Shpresojmë që kjo do ta ndihmojë atë të qëndrojë në Barcelona. Kjo është ajo që duam”.

Presidenti foli menjëherë pasi u shpall fitimi i tij, dhe kishte filluar duke falënderuar të gjithë anëtarët e klubit.

Laporta gjithashtu falënderoi ekipin e tij të fushatës dhe vullnetarët për pjesën e tyre në suksesin e tij, si dhe falënderoi mediat për mbulimin e tyre të zgjedhjeve.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu