Henrik Larsson nuk është i panjohur për llojin e presionit të ndjerë nga a Barcelona lojtar Nje nga Ronald KoemanNdihmës trajnerët po shijojnë sfidën për të qenë përsëri në Camp Nou.

Suedezi kaloi dy vjet në klubin katalanas midis 2004 dhe 2006, duke u kthyer verën e kaluar si pjesë e Koemanstafi i dhomës së pasme.

Pas një fillimi të vështirë të sezonit, Blaugrana janë një nga favoritët për të fituar LaLiga Santander në javët e ardhshme.

“Epo, ne po luajmë mirë në kohë dhe lojë të caktuar,” Larsson i tha medias zyrtare të Barcelonës.

“Me ardhjen e një trajneri të ri është normale që lojtarëve u duhet kohë për të kuptuar se çfarë dëshiron shefi. Isshtë e vërtetë, megjithatë, se ne kemi luajtur një futboll të mirë kohët e fundit.

“Jo vetëm që kemi luajtur mirë kundër Real Sociedad, por ne po luajmë progresivisht më mirë. Lojtarëve ju pëlqen mënyra jonë e të bërit gjëra dhe filozofia jonë.

“Justshtë thjesht një çështje për të fituar. Të gjithë, lojtarët dhe trajnerët, kërkojnë fitore.”

Gjatë magjisë së tij si lojtar në Camp Nou, Larsson luajti përkrah Lionel Messi, i cili sapo ishte ngritur në ekipin e parë.

“Kur ndava fushën me Leo, ai ishte shumë i ri,” tha Larsson.

“Më kujtohet dita e parë kur ai erdhi të stërvitej me ekipin e parë. Unë fola me Gio van Bronckhorst dhe ne pyesnim kush ishte ai djalë.

“Ai ishte shumë i mirë atëherë dhe tani ai është futbollisti më i mirë në botë deri më tani.

“Gjithçka që ai bën është në një nivel spektakolar.

“Askush nuk mund ta imagjinonte nivelin që ai ka shfaqur për kaq vite me radhë. Numri i golave ​​që ai ka shënuar është i pabesueshëm, i paimagjinueshëm. Unë nuk kam fjalë të mjaftueshme për të përshkruar golat e tij.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu