Unenjë lëvizje që ka qenë në proces që prej asaj kohe Ronald Koeman mori përsipër si Barcelona trajner, Memfis Depaj dhe klubi katalanas ka arritur një marrëveshje për kushtet që ai të nënshkruajë me gjigandët e LaLiga Santander. Sidoqoftë, kjo është duke supozuar se nuk ka ndonjë ndryshim në pozicionin e trajnerit.

Koemansiguria e punës ka qenë e ngritur që atëherë Joan Laporta u zgjodh si presidenti i ri i klubit, duke marrë përsipër nga Josep Maria Bartomeu administratë që caktoi holandezin.

Nëse Laporta vendos të bëjë një ndryshim në gropë, atëherë kjo do të trondiste skuadrën Prish situata dhe do të ketë nevojë për të rifilluar bisedimet.

Prish do të jetë një agjent i lirë në qershor dhe, duke pasur parasysh që ai dëshiron të punojë me të Koeman, ai ka shkurtuar kërkesat e tij për pagë për t’u bashkuar me bashkatdhetarin e tij në Barcelona sezonin tjetër

Trajneri holandez e di Prishaftësitë e tij janë shumë mirë dhe ka qenë i prerë që nga vera e kaluar se ai duhet të nënshkruhet.

Ai është një qendërsulmues i cili ka aftësitë e nevojshme për të luajtur nga një pozicion i gjerë dhe shënon shumë gola.

Caqe të tjera sulmuese

Edhe nëse Prishmarrëveshja është përfunduar, nuk ka asnjë sugjerim që dera të mbyllet më pas për nënshkrimin e një sulmuesi shtesë.

Blaugrana janë në një situatë unike të vështirë financiare, megjithëse e kanë bërë vetë, dhe administrata aktuale duhet të vlerësojë plotësisht financat në dispozicion përpara se të finalizojë objektivat për afatin kalimtar të verës.

Neymarrinovimi në Paris Saint-Germain ka marrë një kthim të mundshëm për brazilianin nga tavolina, ndërsa Erling Haaland mbetet një objektiv i profilit të lartë, por me kosto të lartë.

Kjo është arsyeja pse klubi po duket se u jep përparësi lojtarëve që do të jenë në dispozicion në një transferim falas, me Eric Garcia bashkimi në klub dhe duket sikur Prish mund të ndiqte shembullin.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu