Unerradha e ngjarjeve që mund të përshkruhen vetëm si dramatike, Ousmane DembeleE ardhmja e futbollit do të jetë në Camp Nou, me vetëm një marrëveshje fiskale në lidhje me zgjatjen e kontratës me Barcelona.

Pak pritet Dembele për të lënë ndonjëherë shenjën e tij në Katalonjë, veçanërisht kur Ronald Koeman arriti përpara sezonit 2020/21, me një hua në Manchester United pasi u diskutua në orët e mbylljes së afatit kalimtar.

Që atëherë ne kemi parë një kthesë mjaft mahnitëse në të cilën Dembele ka përfituar plotësisht nga Ansu Fatilëndimit dhe të bëhet një pjesë integrale e Koemanekipi i parë.

Marrëveshja e tij aktuale do të skadojë në fund të sezonit të ardhshëm, megjithatë ish-ylli i Borussia Dortmund tani është bindur të qëndrojë në klub.

Dëmtimet që pllakosën pjesën më të madhe të karrierës së tij në kampionatin spanjoll në dukje janë zhdukur, gjë që i ka lejuar atij mundësinë të vendoset në ekip.

Koeman po i jep lojtarit shumë besim dhe kalimi në një sistem të ri siguron Dembele me shumë hapësirë ​​për t’u ndeshur, gjë që përfiton nga cilësitë e tij.

Barcelona kanë dashur prej kohësh të rinovojnë kontratën e tij, edhe nëse për mbrojtjen e vlerës, por ishte vetë ndërkombëtari francez ai që nuk ishte i etur të angazhonte të ardhmen e tij për të Barcelona, veçanërisht ndërsa ai po luftonte për të hyrë në ekip.

Kishte Dembele i lënë në një transferim falas, do të kishte përfaqësuar një dështim monumental nga Los Cules, duke pasur parasysh faktin se ata paguanin 145 milion euro për lojtarin në vitin 2017.

Pjesa më e madhe e negociatave do të ketë mbaruar Dembelepaga, me klubin katalan që dëshiron të zvogëlojë shpenzimet e tyre financiare në bord për pagat, edhe pse duke pasur parasysh rritjen e tij në formë Dembele ka të ngjarë të dëshirojë një rritje page.

Sipas Sportit, Barcelona i ofroi atij një zgjatje tre vjeçare, megjithëse koha është thelbësore me Barcelona duke e ditur që nëse kjo marrëveshje nuk përfundon deri në verë, ata do të duhet ta shtyjnë lojtarin nga klubi në një shitje.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu