Lionel Messi bëri histori për herë të pestë të hënën në mbrëmje, pasi barazoi Xavi Hernandez si lojtari që ka bërë paraqitjet më të mëdha për të Barcelona me 767.

Argjentinasi do ta tejkalojë këtë shifër kur Blaugrana merreni me Real Sociedad në San Sebastian të Dielën në mbrëmje, por pas ndeshjes Xavifeat e tij ai shkruajti një mesazh në mediat sociale.

“Ashtë një nder i madh për të arritur këtë numër lojërash të luajtur me të Barcelona, ” Messi ka shkruar në Instagram.

“Faleminderit të gjithë shokëve të mi të skuadrës që më kanë shoqëruar gjatë këtyre viteve, dhe familjarëve dhe miqve të mi që kanë qenë gjithmonë pranë meje.”

Messi, i cili shënoi dy gola në Fitorja e Barcelonës 4-1 ndaj Huesca, u vlerësua nga opozita përpara Rafa Mir me pas

Barcelona luaj me nje me shume [player when he’s on the pitch], “tha ai.

Ronald Koeman ishte i mbushur me lëvdata edhe për kapitenin e tij.

“Ashtë një gjë e mirë që ai është akoma me ne,” deklaroi ai.

Messi tashmë ka shënuar 21 gola në LaLiga Santander këtë sezon, duke e bërë atë Pichichi, por shpresa është që kjo të mos jetë fushata e tij e fundit në kampionatin spanjoll.

Kontrata e 33-vjeçarit aktualisht është caktuar të skadojë më 30 qershor dhe rinovimi i tij është një nga Joan Laportapërparësitë.

“Sot Leo Messi ka luajtur 767 ndeshje të veshura Barcelonakëmisha, si Xavi bëri gjithashtu “, Laportalexohet cicërima.

“Gjithmonë me krenari, guxim dhe forcë. Urime, Leo! Le të vazhdojmë të shtojmë gjithnjë e më shumë.”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu