Pduke kaluar atje nuk ka surpriza të minutës së fundit, Lionel Messi do të bëjë paraqitjen e tij të 767 për Barcelona kundër Huesca, duke e vendosur atë në të njëjtin numër si Xavi Hernandez.

Ai mund të jetë në muajt e tij të fundit si një Barcelona lojtar, përveç nëse rinovon kontratën e tij, por Messi do të bëjë përsëri histori dhe do të zgjas rekordin për paraqitjet e bëra në a Barcelona këmishë

Ai është gjithashtu golashënuesi rekord i klubit nga një distancë, pasi ka shënuar 658 gola deri më tani, krahasuar me më të mirin tjetër Cesar me 232 gola.

Messi gjithashtu ka luajtur më shumë minuta se kushdo, me 62,447 e tij tejkalimin Xavi‘s 58,675, dhe fitoi më shumë trofe se kushdo me 34, në krahasim me Andres Iniestajanë 32.

Nëse ai qëndron ose largohet në verë, Messi ka shkruar emrin e tij në librat e historisë dhe presidentin e sapozgjedhur Joan Laporta shpreson se ai do të vazhdojë ta bëjë këtë për disa kohë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu