Lionel Messiështë e lirë kundër Valencia të dielën ishte i 50-ti me fanellën e Barcelonës. Ai gjeti rrjetën kundër Jasper Cillessen në pjesën e dytë në Mestalla.

Duke vepruar kështu, ai e çoi numrin e përgjithshëm të tij të lirë në 56, me klubin dhe vendin. Kjo është vetëm tre off Diego Maradonarekord argjentinas i 59 freekicks karrierë.

Messi tashmë e ka tejkaluar Manuel Pelegrinaështë 45 dhe Daniel Passarellajanë 43 për sa i përket totalit të freektikëve të bashkatdhetarëve.

Këtë fundjavë, Messi do të përballet me të njëjtën skuadër për të cilën ai shënoi goditjen e tij të parë të lirë Barcelona – Atletico Madrid.

32-vjeçari u kthye për herë të parë nga një top në një marrëveshje më 4 tetor 2008, në Barcelonafitoren 6-1 ndaj Los Rojiblancos

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu