Lionel Messi ka shënuar 23 gola në LaLiga Santander këtë sezon, dhe ai do të jetë i dëshpëruar për të shtuar në këtë total kundër Real Madrid në El Clasico këtë fundjavë që vjen.

Argjentinasi nuk arriti të shënojë kundër Los Blancos në takimin e tyre të hershëm këtë sezon dhe ai nuk ka arritur të shënojë ose asistojë në asnjë nga gjashtë ndeshjet e tij të fundit kundër kampionëve aktualë të Spanjës, duke mos e bërë atë që prej Cristiano Ronaldo u largua nga kryeqyteti për në Juventus në 2018.

Në fakt, goli i tij i fundit ndaj Real Madrid erdhi në Matchday 36 të sezonit 2017/18 në një barazim 2-2 në Camp Nou.

Duke pasur një rekord të shkëlqyeshëm kundër BarcelonaRivalët më të hidhur – duke shënuar 21 gola në 27 ndeshjet e tij të para kundër tyre – ai ka shënuar vetëm pesë në 17 të fundit. Messi do të përballet me Real Madrid të shtunën duke shpresuar të përfundojë ndeshjen e tij të keqe kundër tyre, dhe ai ka qenë në një formë të jashtëzakonshme për katalanasit që nga fundi i vitit.

Me këtë Clasico të ardhshëm ndoshta duke qenë i fundit për të Barcelona, ai padyshim do të jetë i dëshpëruar për të lënë gjurmët e tij dhe për të vazhduar akuzën e Blaugrana drejt titullit LaLiga Santander.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu