Barcelona duhet të ketë kohë për të mbledhur skuadrën e tyre për sezonin 2021/22, dhe një nga fushat që kërkon më shumë punë është mbrojtja e tyre.

Disa vendime janë marrë tashmë, por ka ende shumë të panjohura që varen mbi skuadrën e Katalanasve. Në fund të sezonit, Ronald Koeman do të takohet me drejtuesit e klubit për të marrë disa vendime të mëdha, pavarësisht se janë në kontakt të rregullt me ​​të Ramon Planes dhe Mateu Alemany tashmë

Një gjë për të cilën tashmë është vendosur është nënshkrimi i Eric Garcia. Klubi ka qenë në bisedime me lojtarin për një kohë të gjatë tani, dhe ai do të luajë në Camp Nou sezonin e ardhshëm, me një marrëveshje që duket shumë afër tani.

Ata do të kenë pesë qendërmbrojtës, Umtiti në shitje

Me Eric GarciaMbërritja, Barcelona do të ketë gjashtë mbrojtës qendrorë dhe do të dëshirojë të ketë pesë.

Plani është të shesësh Samuel Umtiti, dhe ai do të jetë në shitje për rreth 10 milion euro. Por problemi i madh me zhvendosjen e francezit do të jetë gjetja e një klubi që mund të plotësojë kërkesat e tij për pagë.

Klubi i ka dhënë mbështetjen e tyre të plotë Clement Lenglet, pavarësisht nga sezoni i tij i dobët, dhe shitja e tij nuk është diçka që ata po mendojnë.

Javën e kaluar, klubi shkaktoi një zgjatje dy-vjeçare në Oscar Minguezakontrata, kështu që ai nuk do të shkojë askund as këtë verë.

Barcelona duhet të vendosë për Emerson

Real Betis ‘ Emerson është një opsion që Blaugrana është shumë i etur për të. Ai është i aftë të luajë në qendërmbrojtës, por edhe në të djathtë, dhe është një kërcënim real edhe në sulm.

Katalanasit do të duhet të marrin një vendim për ta nënshkruar drejtpërdrejt ose jo, duke e ditur që tashmë e kanë Sergino Dest, Sergi Roberto dhe madje Mingueza në të djathtë tashmë.

Junior Firpo është në shitje

Barcelona do të përpiqet të gjejë një klub të ri për të Junior Firpo, i cili nuk ka dorëzuar që nga bashkimi nga Betis. Nëse ai largohet, katalanasit janë të etur të rikthehen Juan Miranda.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu