Barcelona janë lënë ndjenja të përdorura nga Neymar. Përkundër përpjekjeve të tyre më të mira për ta bindur atë të kthehej në Camp Nou, braziliani kohët e fundit bëri një rinovim në Paris Saint-Germain që do ta shohin atë deri në vitin 2025.

Katalanasit dërguan përfaqësues në kryeqytetin francez për të biseduar me ish-lojtarin e tyre, por tani duket sikur ai gjithmonë do të zgjaste qëndrimin e tij në Parc des Princes.

UOL ka zbuluar se arsyeja kryesore për rinovimin e tij ishte se ai ka besim të plotë në angazhimin e klubit për të investuar në skuadër ndërsa ata vazhdojnë të kërkojnë të triumfojnë në Ligën e Kampionëve. Duke humbur në gjysmëfinalet e këtij sezoni dhe finalen e vitit të kaluar, Neymar është i kënaqur me përparimin që kanë bërë.

Arsyeja tjetër është financiare. Ai e di këtë PSG janë një nga shumë pak klube që mund të përballojnë të paguajnë pagën e tij prej 30 milion eurosh, diçka që Barcelona absolutisht nuk mund të bëjë.

Neymar dhe familja e tij ishin më se të kënaqur nga oferta e hedhur në tryezë, dhe lojtari tani shpreson që Kylian Mbappe do të ndjekë shembullin e tij dhe do të rinovojë gjithashtu.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu