Barcelona po përgatiten për Klasikon e së Shtunës kundër Real Madrid në Estadio Alfredo Di Stefano, me seancën stërvitore të së Premtes duke u shënuar nga një shkëlqim Pedri qëllimi

Gjatë një stërvitje përfundimi, mesfushori 18-vjeçar mori topin jashtë kutisë dhe lëshoi ​​një goditje të rrëmbyeshme që përfundoi në këndin e sipërm të djathtë.

Qëllimi i tij kujton Andres Iniestagreva legjendare ne Stamford Bridge kunder Chelsea në gjysmëfinalet e Ligës së Kampionëve 2008/09.

Iniestau dërgua barazimi i minutës së 93-të Barcelona në finalen e konkursit të madh evropian në Romë, ku Blaugrana mundi Manchester United 2-0 për të ngritur trofeun.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu