Joan Laporta u inaugurua si Barcelona presidenti për herë të dytë të mërkurën në mbrëmje dhe një nga momentet më tërheqëse të ceremonisë ishte përqafimi i dashur që Laporta ndahet me kapitenin e klubit Lionel Messi.

Laporta i bëri një fjalim të përzemërt kapitenit argjentinas, të cilin ai dëshiron të mbetet në klub këtë verë, me kontratën e tij të përfunduar.

“Ne, për shembull, do të përpiqemi të bindim Leo për të qëndruar në klub, “tha presidenti i ri në drejtim të Messi gjatë fjalës së tij.

“Na vjen keq Leo… Unë do të bëj më të mirën time dhe ai e di atë!

“Ne do të përpiqemi, natyrisht, ta bindim atë të qëndrojë këtu sepse ai është lojtari më i mirë në histori.

“Na vjen keq, por unë të dua dhe Barcelona gjithashtu të do.

“Nëse ky stadium do të ishte plot, ju nuk do të donit të shkonit”.

Laporta do të rishikojë llogaritë e klubit para se të paraqesë Messi me një ofertë në ditët në vijim.

Messi u bashkua në inaugurim nga anëtarët e tjerë të ekipit të parë si p.sh. Gerard Pique, Sergio Busquets dhe Sergi Roberto, si dhe trajner Ronald Koeman.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu