Gerard Pique u trajnua me pjesën tjetër të shokëve të tij të skuadrës të enjten përpara Klasikos midis Barcelona dhe Real Madrid të shtunën.

Qendërmbrojtësi 34-vjeçar gjithashtu punoi në Barcelonaterren trajnimi të mërkurën, pavarësisht nga fakti se Ronald Koeman u kishte dhënë lojtarëve të tij një ditë pushimi.

Pike gradualisht është duke u rikuperuar nga dëmtimi i tij, por mbetet të shihet nëse ai do të jetë në të Koemandispozicion për Klasikon e së Shtunës në Estadio Di Stefano.

Mbrojtësi katalanas është i etur për të ndihmuar ekipin e tij në pjesën e fundit të sezonit 2020/21, por trajneri holandez e ka bërë të qartë se ai nuk do të ndërmarrë ndonjë rrezik të panevojshëm dhe nuk do të nxitojë kthimin e lojtarit të tij në veprim.

Prandaj, Pike do të udhëtojë në kryeqytetin spanjoll vetëm në rast se ai është shëruar plotësisht nga dëmtimi i tij në gju.

Ndërkohë, Antoine Griezmann nuk mori pjesë në seancën e së enjtes si fëmija i tij i tretë, Alba, lindi këtë mëngjes. Për kuriozitet, të tre fëmijët e tij kanë lindur më 8 Prill.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu