Uneështë koha e sezonit ku të gjithë po krahasojnë listat e ekipeve që luftojnë për titullin, dhe BarcelonaVrapimi në dukje duket pak më i dashur se konkurrentët e tjerë.

Katalanasit do të presin Atletico Madrid këtë fundjavë në ndeshjen e tyre më të madhe të mbetur, me Real Madrid gjithashtu që pret Sevilla në të njëjtën Matchday.

Por, pas Los Rojiblancos, BarcelonaRegjistrimet nuk duken shumë keq – të paktën në letër.

Barcelona do të përballet Levante, Celta Vigo dhe Eibar. I pari nga ata mund të jetë matematikisht i sigurt deri në kohën kur loja vjen rreth e qark, galicianët nuk do të kenë asgjë për të luajtur, dhe baskët ka të ngjarë që tashmë të jenë zbritur.

Atletico, nga ana e tyre, duhet të marrë shpresat evropiane Real Sociedad, Osasuna dhe Real Valladolid.

Real Madrid fytyrë Granada, i cili do të synojë Evropën, Klubi Atletik dhe një udhëtim për në Villarreal, të cilët vetë mund të kenë nevojë të fitojnë për t’u kualifikuar në Evropë.

Sevilla, të cilët tashmë nuk kanë gjasa të fitojnë titullin pasi u rrëshqitën të hënën kundër Atletik, duhet të marrin përsipër Valencia, Villarreal dhe Alaves.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu