Grefuzimi i eorginio Wijnaldum i Barcelonaoferta e kontratës në favor të nënshkrimit për Paris Saint-Germain ka lënë klubin katalanas pa nënshkrim mesfushor qendror, megjithëse Ronald KoemanPrioriteti është rekrutimi i një lojtari alternativ në atë pozicion.

Koeman është i vetëdijshëm se pozicioni është jashtëzakonisht i rëndësishëm për zhvillimin e ekipit të tij, veçanërisht me frikën se Pedri mund të jetë duke u përdorur tepër duke pasur parasysh moshën e tij të butë dhe faktin për të cilin ai është fillestar Spanja në Euro 2020.

Pasi nënshkrimi i Memfis Depaj është kompletuar zyrtarisht, Blaugrana do të kthejë një fokus drejt mesit të mesfushës.

Barcelona dëshiron një lojtar me cilësi të lartë për të plotësuar talentet e Sergio Busquets, Frenkie de Jong dhe Pedri.

I mëparshmi Everton trajneri nuk ka besim Miralem Pjanic ose Carles Alena, të dy janë në treg, ndërsa Riqui Puig pritet të qëndrojë brenda skuadrës, edhe pse Koeman nuk ka qenë ende i bindur plotësisht për aftësitë e tij.

Ilaix Moriba ishte një nga yjet në zhvillim të sezonit 2020/21 dhe Los Cules i kanë ofruar atij një zgjatje të kontratës, megjithëse ai ka oferta nga larg dhe nuk është ende e qartë nëse ai do të vazhdojë në Camp Nou përtej verës.

Barcelona, qartë, nuk ka një shumë të madhe të financave të disponimit për të nënshkruar një mesfushor, prandaj pse ndjekja e agjentit të lirë Wijnaldum ishte aq i fortë.

Mikel Merino është diskutuar si një mundësi e mundshme brenda zyrave të klubit, por klauzola e tij e blerjes është ndaluese dhe Sociedad i vërtetë nuk do ta lejojë atë të largohet për një tarifë më të vogël.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu