Jkur kur Barcelona dukej sikur ata ishin në një pozitë të fortë për të nxitur titullin e LaLiga Santander, problemet e tyre mbrojtëse u kthyen për t’i ndjekur edhe një herë.

Ronald KoemanSkuadra dukej se kishte rregulluar çështjet në mbrojtje që i panë ata të binin pikë disa muaj më parë, por ata me sa duket u regresuan në këtë pikë thelbësore të sezonit.

Në gjysmën e kohës së Ndeshja e Barcelonës kundër Granada të enjten në mbrëmje, dukej se Blaugrana do të merrnin të tre pikat. Ata ishin dominues dhe dukeshin rehat, por kjo ndryshoi pas pushimit.

Goli i parë erdhi nga një gabim nga Oscar Mingueza, i cili i dhuroi topin Darvin Machis.

E dyta erdhi nga një gabim nga çiftimi me përvojë i Gerard Pique dhe Samuel Umtiti. Francezi nuk e mbuloi shokun e tij të skuadrës dhe Jorge Molina hyri për të shënuar në shtëpi golin vendimtar.

Barcelona tani kanë pesë ndeshje masive në sezonin e kampionatit dhe do të duhet të zgjidhin problemet e tyre në pjesën e pasme menjëherë nëse do të kenë ndonjë shans për të ngritur titullin.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu