Aktualizado

27/03/2021 –
13:43

Npasi shumë mbrojtës kanë qenë në gjendje të ndalojnë Erling Haaland këtë sezon, por Ekipi kombëtar i Gjibraltarit qendër mbrojtës Aymen Mouelhi ishte në gjendje të shënonte Norvegjezin mjaft mirë për ta ndaluar atë të shënonte në kualifikuesin e tyre të Kupës së Botës këtë javë.

Norvegjia ende fitoi 3-0, por Mouelhi u dallua për punën që bëri kundër Haaland.

“Duke luajtur kundër këtyre llojeve të lojtarëve më të mirë, duhet të përgatiteni për gjithçka,” shpjegoi 34-vjeçari në Onda Cero.

“Ne e dinim që ai dhe sulmuesi tjetër e pëlqen hapësirën, kështu që u përpoqëm të mos i jepnim hapësirë ​​sepse ai është shumë shumë i shpejtë dhe i fortë.

“Ju duhet të jeni të përqendruar, sepse ai nuk ju jep asnjë sekondë. Ai mund të bëjë një lëvizje dhe t’ju bëjë të çmendeni.

“Ju duhet të flisni gjithmonë me shokët tuaj të mbrojtjes.

“Ai është një lojtar shumë i mirë. Unë mendoj se ai është lojtari më i rrezikshëm me të cilin jam përballur. Por, gati se prisja më shumë nga ai.”

Pastaj ai u pyet nëse do të firmoste Kylian Mbappe ose Haaland nëse ai do të ishte në krye të një klubi të lartë, duke thënë se ai do të donte të nënshkruante të dy. Megjithatë, ai bëri me dije se norvegjezi do të përshtatej Real Madridmënyra për të luajtur më mirë se Barcelonaështë

Mouelhi – i cili punon në industrinë e turizmit në punën e tij ditore – pastaj shpjegoi se ai është një tifoz i Barcelona dhe ai me shaka ofroi shërbimet e tij për Ronald Koeman.

“Unë do të shkoj të marr Gerard Piqueështë vendi “, tha ai.

“Flisni me Koeman! “

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu