Joan Laporta e ka bërë si mision të tij bindjen Lionel Messi për të qëndruar në Barcelonë, duke i dhënë Argjentinasit një projekt pozitiv sportiv për të qenë ende pjesë Rivaldo beson se në vend që të përqëndrohen në nënshkrime të reja, Blaugrana duhet të bëjë gjithçka për të mbajtur njeriun e tyre kryesor.

Nr.10 e sheh marrëveshjen e tij aktuale me klubin të skadojë në qershor, dhe ndërsa të dy Manchester City dhe Paris Saint-Germain kanë kohë që janë interesuar ta nënshkruajnë atë, LaportaFitorja në zgjedhje ka sjellë të paktën një farë optimizmi se ai mund të ndryshojë mendje dhe të qëndrojë pranë Barcelona.

“Barcelona duhet të përqendrohet më shumë në mbajtjen e yllit të tyre, Messi, veçanërisht sepse Laporta e njeh atë shumë mirë,” Rivaldo i shpjegoi Betfair.

“Ai mund të ketë argumente shtesë që kandidatët e tjerë presidencialë nuk i kishin.

“Barcelona do të përfitonte shumë më shumë nga mbajtja e një simboli të tillë si Leo, në vend se të dilte dhe të gjente lojtarë të rinj, me paqartë se si ata do të përshtaten me një klub aq të madh sa Barcelona.”

Me thashetheme që lidhin Cristiano Ronaldo me një kthim në Real Madrid, Rivaldo beson se një veprim i tillë do të përfaqësonte një rrezik për të gjitha palët e përfshira.

“Kjo do t’i bënte Madridistas shumë të lumtur, por do të ishte gjithashtu një rrezik,” shtoi ai.

“Ne duhet të pranojmë se Ronaldo i cili u largua nga Real Madrid disa vjet më parë nuk është lojtari që do të kthehej.

“Sigurisht, ai do të vazhdojë të shënojë shumë gola, por mund të ndodhë që në këtë fazë të karrierës së tij, shumë të kërkohet prej tij, dhe nëse gjërat nuk shkojnë mirë, statusi i tij si legjendë mund të dëmtohet. ”

Ronald KoemanKontrata fillestare dy-vjeçare u pa si një shenjë dobësie në lidhje me stabilitetin afatgjatë të Hollandezit Barcelona trajner, por me ekipin që gradualisht po përmirësohet, pavarësisht nga një dalje e butë e Champions League, Rivaldo mendon se nuk ka asnjë alternativë tjetër sesa të vazhdojë me shefin aktual.

“Nëse Koeman nuk do të vazhdonte do të ishte një gabim,” vazhdoi ai.

“Do të ishte diçka e padrejtë për të.

“Tani që është zbuluar një paqe e caktuar e brendshme në klub, pse t’i ndryshosh gjërat?”

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu