Ombresë Mingueza po shijon një sezon ëndrrash. Ai e ka bërë hapin lart Barcelonaekipi i parë dhe është vendosur mirë, dhe ai ka debutuar edhe me skuadrën spanjolle nën-21 gjithashtu.

Debutimi i tij për vendin e tij erdhi të Shtunën kundër Italia në Kampionatin Evropian Under-21, por ai u përjashtua. Federata Mbretërore Spanjolle e Futbollit – RFEF – do të apelojë për shkarkimin e tij, megjithëse mendojnë se ishte e padrejtë.

Luis de la Fuente dëshiron që mbrojtësi të fillojë XI të martën për ndeshjen e tyre kundër Republika Çeke, siç i ka bërë përshtypje skuadrës, ashtu siç ka bërë në të Barcelona këtë sezon.

Mbrojtësit iu dha urdhri i tij i marshimit në minutën e 87-të. Nicolo Rovella shkoi në tokë, duke pretenduar se ishte në fund të një goditje me kokë nga Mingueza dhe kartoni i kuq u fut në dritë Minguezadrejtimi.

Por ai kishte luajtur mirë deri në atë pikë dhe De la Fuente e dëshiron atë të martën.

“Ju mund ta shihni në replikime atë Oskar nuk e prek fare lojtarin italian “, tha trajneri.

“Ai është provokuar qartë nga ai, por gjyqtari beson se ka pasur agresion nga ana e tij dhe e ka dëbuar atë jashtë.”

E ardhmja e Mingueza-s

Minguezakontrata në Camp Nou skadon në verë, por Barcelona do të aktivizojë opsionin e tyre për të shtuar edhe dy vjet në marrëveshjen e tij.

Ai ka luajtur 28 ndeshje këtë sezon dhe 23 prej tyre kanë hyrë Ronald Koemanpo fillon XI.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu