Aktualizado

11/04/2021 –
22:09

Sanëtarët e ome të Barcelona dhoma e zhveshjes priti deri të Dielën për t’iu drejtuar ndjekësve të tyre të mediave sociale pas humbjes së së Shtunës në Clasico Real Madrid.

Ronald KoemanAnëtarët u kapën të ftohtë në pjesën e parë në Valdebebas, me Oscar MinguezaQëllimi i kthimit të tyre në lojë në 45 të dytë.

Karim Benzema dhe një i defektuar Toni Kroos freekick ishin të mjaftueshme për Real Madrid në fund, megjithëse katalanasi ishte i zemëruar me disa nga vendimet që ata mendonin se duhej të ishin marrë Barcelonamënyra

“Humbja e djeshme në El Clasico ishte një turp,” Mingueza ka shkruar në Instagram.

“Unë jam krenar për mënyrën se si ekipi u përball me sfidën. Ne do të luftojmë deri në fund.”

“Nuk ishte rezultati që donim, por ne do të vazhdojmë deri në fund,” Sergi Roberto tha në Instagram.

“Timeshtë koha të jemi më të bashkuar se kurrë dhe të luftojmë për këtë titull deri në ditën e fundit! Koha për të menduar për finalen e Copa del Rey!

“Jam i lumtur që u ktheva atje pas kaq shumë kohe në shërim. Faleminderit të gjithëve që më kanë mbështetur dita ditës!”

“Ne u ngritëm,” Ilaix Moriba tha në Instagram, duke iu referuar shfaqjes së gjysmës së dytë të Barcelonës.

“Unë gjithmonë do të jap gjithçka për këtë klub, i cili më ka dhënë kaq shumë”.

Martin Braithwaite, për të cilin Barcelona mendoi se u ndëshkua nga faull Ferland Mendy pasi erdhi, gjithashtu dërgoi një cicërimë.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu