Jorge Messi u kthye në Barcelonë nga Argjentina javën e kaluar, duke lënë të kuptohet se një takim me të Joan Laporta mund të jetë në letra për Lionel Messi për të diskutuar rinovimin e kontratës së tij.

Por procesi nuk do të vijë në një përfundim të shpejtë. Së pari, sepse klubi po pret që të kryhet një auditim dhe, së dyti, Messi nuk po ngutet për të hedhur letër.

Tani për tani, kapiteni dëshiron të përqendrohet në futboll. Sapo fitova Copa del Rey, Barcelona është në një pozicion për të fituar një dyshe që do të ishte e paharrueshme për shkak të asaj se sa larg ishin para Krishtlindjeve. Messi i ka dhënë përparësi futbollit mbi klubin dhe ai e di që ka shumë pak hapësirë ​​për gabime nëse dëshirojnë të fitojnë LaLiga Santander.

Plani sportiv i Barcelonës është gjithashtu i rëndësishëm për Messin. Argjentinasi tashmë ka pasur një vakt me Laporta në të cilin presidenti e bëri të qartë se ai do të bënte gjithçka që mundte për të bindur kapitenin e tij të qëndronte. Messi ishte i gjithë veshi, por bëri të ditur pozicionin e tij, duke shpjeguar se ai ende nuk do të marrë një vendim përfundimtar.

Obviousshtë e qartë se Laporta ka besimin e Messit, por Nr.10 është gënjyer shumë herë gjatë viteve të fundit, kështu që ai po pret të shohë veprime nga Laporta sesa vetëm premtime.

Messi dëshiron të dijë nëse Barcelona do të jetë në gjendje të lëvizë për Neymar apo jo. Ai e di që Laporta tashmë ka hyrë në punë për marrëveshjen, por se nënshkrimi i brazilianit do të ishte përtej komplikuar – jo për shkak të lojtarit, por për shkak të Paris Saint-Germain.

Argjentinasi gjithashtu dëshiron të shohë se çfarë ndodh me të Sergio Aguero. Barcelona planifikon të bëjë një ofertë zyrtare për Manchester City përpara, por ata do të vendosin një shumë relativisht të ulët në tryezë dhe do të duhet të shohin nëse Aguero e pranon atë.

Messi nuk po nxiton, dhe tani ai po dëgjon dhe shikon të gjitha ato që ndodhin në klub dhe me Laporta. Ndërkohë, ai ende po shënon gola dhe po bën çmos për t’i dhënë një tjetër titull Camp Nou.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu