Jean-Clair Todibo mendon se e di se ku shkoi gjithçka keq për të Barcelona. Mbrojtësi arriti në Camp Nou nga Tuluza në janar 2019 por tani është në huazimin e tij të tretë larg nga klubi.

Francezi, aktualisht në Bukur, bëri vetëm katër paraqitje për Barcelona në LaLiga Santander para se të nisej për në Schalke në huazim sezonin e kaluar.

“Më mungonte përulësia, serioziteti dhe profesionalizmi,” Todibo i ka thënë L’Equipe.

“Nuk e di kush mendoja se isha.

“Tani jam duke bërë më të mirën që mundem, jo ​​kështu që njerëzit mund të thonë se kam ndryshuar, por sepse kjo më bën të ndihem mirë.

“Unë nuk mund t’i kushtoj vëmendje mendimeve të njerëzve të tjerë në futboll, përndryshe shpejt përfundoni në një vend të keq.

“I vetmi person, mendimi i të cilit ka rëndësi jam unë.”

Todibo paraqiti vetëm disa raste nën Ernesto Valverde ndërsa Barcelona udhëtoi drejt titullit LaLiga Santander në 2018/19.

“Të shkosh te Barcelona dhe të mos luash është ***,” pranoi Todibo.

“Unë nuk e ndihmova ekipin.

“Kam fituar një titull në kampionat, por realisht nuk është e vërtetë.

“Kam luajtur kur tashmë e kishim fituar titullin!

“Unë do të preferoja të vishja një fanellë Sedan dhe të luaja sesa të shkoja në Barcelonë dhe të mos luaja.

“Ju gjithashtu keni më pak kritikë.”

Bukur kanë mundësi të blejnë Todibo në fund të periudhës së huazimit të tij këtë verë, me të Barcelona kontrata nuk skadon deri në vitin 2023.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu