Lionel Messi pritet të kthehet te Barcelona stërvitje brenda një jave, pasi fituesi i Copa America pritet të kthehet më 2 gusht për të filluar para-sezonin e tij.

Kanë kaluar pothuajse dy javë që kur u arrit një marrëveshje për t’u zgjatur Messikontrata, por asgjë nuk është zyrtarizuar ende. Për sa i përket klubit, sidoqoftë, Messikontrata është zgjidhur.

Për tani, Messi është akoma me pushime me familjen e tij. Në ndërkohë, përfaqësuesit e tij janë në kontakt me klubin dhe gjithçka është në rrugën e duhur që ai të nënshkruajë marrëveshjen e tij të re pasi të kthehet në Barcelona, duke rënë dakord për një zgjatje pesë-vjeçare.

Klubi nuk ka ndonjë shqetësim në lidhje me nënshkrimin e vonuar dhe të gjithë janë të sigurt se ai do të rreshtohet me një fanellë të Blaugrana sezonin e ardhshëm. Joan Laporta ka thënë që Messi gjithmonë dëshiroja të vazhdoja dhe se nuk ka nerva që gjërat mund të shkojnë keq nga këtu.

Megjithatë, katalanasit duhet të rregullojnë shpenzimet e pagave dhe ata duhet të lëvizin lojtarët në mënyrë që të regjistrohen Messi për 2021/22. Ata me të vërtetë presin Miralem Pjanic për t’u kthyer në Itali së shpejti dhe gjërat ende duhet të bëhen rreth e rrotull Antoine Griezmann gjithashtu.

Messi me pushime

Messi ishte gjithmonë i qartë për dëshirën e një ekipi konkurrues të ndërtuar në Camp Nou, por problemet dëmtuese financiare të klubit po e bëjnë atë të vështirë. Ata, për meritat e tyre, kanë nënshkruar Eric Garcia, Sergio Aguero, Memfis Depaj dhe Emerson.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu