Bruno Fernandes thotë se Manchester United “nuk mund të bëjë më të njëjtat gabime” nëse do të fillojnë të fitojnë lojëra dhe trofe të mëdhenj.

United u mund 2-0 nga fqinjët Manchester City në gjysmëfinalen e Kupës së Ligës të mërkurën në mbrëmje.

Golat e pjesës së dytë nga John Stones dhe Fernandinho dërguan Cityn në finale për të katërtin vit radhazi.

Djajtë e Kuq, nga ana tjetër, pësoi një humbje të katërt gjysmëfinale radhazi pasi një shans tjetër për një trofe u zhduk.

Për Fernandes, ishte disfata e tij e tretë në katër ndeshjet e fundit që nga bashkimi me United 12 muaj më parë. Ai ishte gjithashtu një pjesë e humbjes gjysmëfinale të Kupës FA ndaj Chelsea dhe humbjes së Europa League ndaj Sevilla termin e kaluar.

Duke reaguar ndaj rezultatit zhgënjyes të ekipit të tij në Instagram (përmes Metrosë) të enjten në mbrëmje, ylli portugez thotë se ata duhet të jenë më të mirë kur ka rëndësi.

“Unë jam shumë i trishtuar dhe i zhgënjyer që edhe një herë nuk arrij në një finale,” pranoi ai.

“Ne kemi shumë për të luftuar ende, por duhet të mësojmë dhe të kuptojmë se nuk mund të bëjmë më të njëjtat gabime.

“Ne duhet të bëjmë një përpjekje për të përmirësuar më tej dhe të jemi në gjendje të luftojmë për trofe!”

Ole Gunnar Solskjaer skuadrat do të fillojnë udhëtimin e tyre në një tjetër garë kupash këtë fundjavë. Ata luajnë veshjen e kampionatit Watford në FA Cup të Shtunën.

Ata gjithashtu do të kenë shansin të shkojnë në krye të Premier League kur të udhëtojnë në Burnley javën e ardhshme.

Diallo ishte i kënaqur për të përfunduar transferimin

Në lajme të tjera, Amad Diallo thotë se është një “ëndërr e vërtetë” që më në fund të jesh një lojtar i Manchester United pas përfundimit të lëvizjes së tij në Old Trafford.

United ra dakord për një marrëveshje për ta nënshkruar atë në tetor, por nuk kishte dokumentet e nevojshme që ai të luante.

Por ai tani ka marrë një leje pune dhe ka qenë në gjendje të bashkohet me shokët e tij të rinj. Ai ka hedhur letër në një marrëveshje deri në vitin 2025, me opsionin për një vit shtesë.

Dhe pavarësisht vonesës, Diallo këmbëngul se ai është gati fizikisht dhe mendërisht për të filluar. Lexoni të plotë atë që ai kishte për të thënë ketu

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu