Ish mbrojtësi i Djajve të Kuq shikon që skuadra e Ole Gunnar Solskjaer bëhet më e varur nga një mesfushor i talentuar, me disa ndihma që tani kërkohen

Bruno Fernandes është një prani Eric Kantona-esque për Manchester United, pranon Paul Parker, por klasa e Djajve të Kuq nga viti 2020-21 është bërë një ekip me një njeri – gjë që nuk ka qenë kurrë rasti kur një francez ikonik drejtoi rojën në Old Trafford.

Një figurë e vetme talismanike po dëshmohet se është e mjaftueshme për anën e Ole Gunnar Solskjaer aktualisht, me një skuadër të uritur nga suksesi në kohët e fundit duke detyruar të kthehen në tablonë e titullit në Premier League.

United po ndjek gjithashtu Kupa FA dhe Europa League nderime, pasi zuri një zakon të pafat të ikjes nga garat në fazën gjysmëfinale, dhe Fernandes do të ketë një rol të rëndësishëm për të luajtur nga kjo pikë.

Ai ka bërë krahasime të dukshme me figurat legjendare të së kaluarës, me rolin e tij si shef playmaker duke e vendosur atë në një pishinë talentesh së bashku me ata si Cantona.

Parker është i shqetësuar për sa kohë standarde të tilla të larta mund të mirëmbahen nga Portugalia ndërkombëtar, me të qartë se ai ka nevojë për ndihmë më të madhe në Old Trafford – me mundësi që sulmuesi me përvojë uruguajan Edinson Cavani të jetë njeriu që e siguron atë.

I tha ish-mbrojtësi i United Parker Eurosport“It’sshtë forca dhe prania e Bruno Fernandes ajo që bën ndryshimin për Manchester United.

“Edhe me sa të gjithë menduan për Eric Cantona dhe atë që ai bëri, dhe ata ende flasin për atë se sa i shkëlqyeshëm ishte ai në atë kohë, njerëzit nuk e shikuan Manchester United si një ekip me një person si ata për momentin.

“Tifozët e United kanë frikë se Fernandes është i padisponueshëm për disa ndeshje sepse ata e kanë bërë veten shumë të varur nga një lojtar për të tërhequr telat në çdo lëvizje sulmuese që kanë. Ne e pamë atë në lojën e Ujqërve dhe ata mbrojtën shumë mirë kundër tij.

“Ajo që United ka nevojë është dikush tjetër në park në të njëjtën kohë me të, jo dikush tjetër që të hyjë kur ai është i dëmtuar dhe të heqë mbrojtësit prej tij.

“Kur Eric Cantona ishte në fushë, prania e tij ndihmoi lojtarët e tjerë për të bërë sulme kështu që kishte më shumë se një shtytje sulmuese. Kjo skuadër e Manchester United lufton me këtë.

“Ju nuk doni të dilni dhe të shpenzoni në situatën aktuale. Ju keni Edinson Cavani – përdoreni atë. Ai është qendërsulmuesi më i mirë që kanë marrë në këtë moment në kohë në klub, kështu që përpiquni ta bëni atë një prani siç bënë me Zlatan Ibrahimovic.

“Ndryshimi, të cilin Zlatan nuk mund ta bënte kur ishte në United, është që Cavani do të bëjë një vrapim për Fernandes për ta gjetur atë me një pasim, ose do të jetë në gjendje të shohë se ku Fernandes duhet të bëjë një vrapim dhe do ta bëjë atë pasim.

“Gjithçka ka të bëjë me krijimin e hapësirës dhe kjo është ajo që ai do të bëjë. Anthony Martial nuk do të kandidojë për të bërë diçka që të ndodhë kështu që ka një ndryshim të madh midis dy sulmuesve. Cavani duhet të luajë. ”

United ka dy ndeshje të ngërçit që po afrohen këtë javë, me një udhëtim në Burnley të martën – e cila mund t’i shohin ata duke zënë vendin e parë në tabelën e Premier League – vendoset të pasohet nga një takim me kundërshtarët e vjetër Liverpool në Anfield.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu