Kur të dalin në pension, shumë futbollistë, me të drejtë, e lëshojnë veten pak nga zinxhiri.

Pas viteve të stërvitjes çdo ditë, si dhe duke pasur çdo aspekt të dietës së tyre të vëzhguar me kujdes nga dietologët dhe trupin e tyre të mikromenaxhuar nga shkencëtarët e sportit, është e natyrshme që ata të dëshirojnë të argëtohen pak.

Wesley Sneijder mishëron këtë qëndrim. Vetëm disa muaj pasi ai njoftoi se ishte varur në çizmet e tij, legjenda holandeze ishte fotografuar duke luajtur një bark të lavdishëm birre.

Sidoqoftë, jo të gjithë futbollistët elitë e kanë këtë qasje. Një lojtar që duket i etur për të fituar trendin është ish Liverpool sulmuesi Fernando Torres. Tani, Torres supozohet të ketë qenë në shtratin e diellit që kur luajti ndeshjen e tij të fundit për ekipin e J-League Sagan Tosu përsëri në 2019.

Në vend të kësaj, duke gjykuar nga një foto e fundit e postuar nga beIN Sport Spanjë, ndër të tjera, fituesi i Kupës së Botës u largua nga Japonia, u drejtua drejt në palestër dhe që prej asaj kohe nuk e ka ndalur shtypjen e stolit. Asnjëherë i njohur për muskujt e tij të fryrë gjatë ditëve të tij të lojës, Torres po duket në formë fenomenale.

Ndoshta, Leon Goretzka, një burrë që gëzonte një shkëlqim të ngjashëm të mrekullueshëm gjatë bllokimit të pranverës, i ka dhënë El Niño disa këshilla? Çfarëdo që jeni duke bërë Fernando, vazhdo kështu.

Në rast se po pyesni se çfarë tjetër Torres ka qenë duke marrë gjatë pensionit, përveç marrjes me qesharake natyrisht, ai aktualisht po ndihmon ekipin B të Atlei në një aftësi traineri.

Kush e di, mbase në të ardhmen ai do të bëhet menaxheri i parë i futbollit që gjithashtu do të zhvillohet në turneun e Njeriut më të Fortë në Botë?

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu