Finalja e Kupës Carabao është shtyrë përsëri në 25 Prill në një përpjekje për të qenë në gjendje të mirëpresë tifozët në Wembley për të parë ndeshjen, ka njoftuar EFL.

Loja do të luhej më 28 shkurt.

Duke konfirmuar vendimin, EFL tha: “Numri i tifozëve të lejuar do të varet nga udhëzimet e Qeverisë në atë kohë dhe shpresohet që zhvendosja e datës në fund të vitit do t’u japë klubeve dhe tifozëve të tyre mundësinë më të mirë për të marrë pjesë në personalisht ”.

Vendimi pason futjen e kufizimeve të nivelit të ri në pjesë të mëdha të Anglisë jug-lindore dhe lindore gjatë fundjavës.

Në nivelet tre dhe katër spektatorë janë të ndaluar të ndjekin ndeshjet.

Çerekfinalet e garës po luhen të martën dhe të mërkurën e kësaj jave.

Arsenali, Manchester City, Tottenham, Everton, Manchester United, Newcastle, Stoke dhe Brentford janë skuadrat e mbetura në garë.

Finalja do të fillojë në 4 pasdite, ka thënë EFL.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu