AC Milan dhe Inter takohen këtë të Dielë në një Derby della Madonnina të shumëpritur, duke zënë dy vendet e para në Serie A për herë të parë në një dekadë.

Rossoneri i Stefano Pioli fitoi një barazim 2-2 larg në Red Star Beograd – ose Crvena zvezda për ju fëmijë të ftohtë – në mesjavë, pasi kishte bërë një numër ndryshimesh për ndeshjen e Ligës së Evropës me mendjen e kësaj fundjave në pesha të rënda.

Zlatan Ibrahimovic është tërheqja e yjeve që do të kthehet në XI startues, por kush duhet të bashkohet me të? Këtu, 90 minuta zhytet në dhe parashikon zgjedhjen e ekipit të menaxherit 55-vjeçar.

Simon Kjaer
Simon Kjaer ishte një zëvendësues i papërdorur gjatë mesjavës dhe mund të kthehej në njëmbëdhjetë startues këtë fundjavë | Emilio Andreoli / Getty Images

Gianluigi Donnarumma (GK) – 21-vjeçari ka qenë padyshim portieri më i mirë i Italisë këtë sezon – i cili është ndoshta pse ai dëshiron shpërblimet financiare për të shkuar me të. Një interpretues i fortë, i qëndrueshëm, i cili është i pakontestueshëm numër një.

Davide Calabria (RB) – Ka filluar 95% të ndeshjeve të Milanit në Serie A këtë sezon dhe është një cog kryesor në një katër të vendosur.

Simon Kjaer (CB) – Pushoi për udhëtimin në Beograd, është e drejtë të supozojmë se Pioli po shpëtonte danezin për këtë ndeshje dhe se ai do të hyjë në ekip në vend të huazuarit të Chelsea Fikayo Tomori.

Alessio Romagnoli (CB) – Kapiteni i klubit është pa dyshim mbrojtësi më i mirë qendror i Milanit dhe është një nga – nëse jo, – emri i parë i shënuar në tabelën e bardhë.

Theo Hernandez (LB) – Një kërcënim real që shkon përpara, Hernandez ka kontribuar me katër gola mbresëlënës dhe katër asistime këtë sezon. Padyshim që lojtari më i vlefshëm i klubit, ai është një startues i gozhduar.

AC Milan v FC Crotone - Seria A
Franck Kessie ka shënuar shtatë gola në kampionat nga mesfusha këtë sezon | Marco Luzzani / Getty Images

Sandro Tonali (CM) – Italiani i ri mungoi për fitoren ndaj Crotone në fillim të këtij muaji, dhe ishte mjaft i aftë për një shikim të shkurtër në humbjen ndaj Spezia. Paraqitja e tij kameo në mesjavë sugjeron që ai është gati të kthehet nga fillimi.

Franck Kessie (CM) – Një tjetër rregullt i ekipit të parë i cili u dha pushim në mesjavë, Kessie ka shënuar shtatë gola nga mesfusha këtë sezon dhe është padyshim një nga lojtarët më të rëndësishëm të Milanit.

Hakan Calhanoglu (AM) – Mesfushori sulmues turk është krijuesi i folur në timonin sulmues të Milanit dhe ka nëntë asistime të Serie A për emrin e tij.

Crvena Zvezda v AC Milan - Raundi i UEFA Europa League 32 ndeshje një
Zlatan Ibrahimoviç u pushua në Beograd të Enjten | Srdjan Stevanoviç / Getty Images

Alexis Saelemaekers (RW) – Nënshkrimi i belgut të talentuar nga Anderlecht u pa si një investim afatgjatë, por ai tashmë po përparon në Milano dhe meriton vendin e tij të rregullt të fillimit.

Zlatan Ibrahimovic (ST) – Ai mund të jetë 39 vjeç, por Ibrahimovic është ende një nga më të mirët në biznes. 14 gola dhe numërimi, suedezi e do rastin e madh – dhe një shkatërrim, nëse rasti paraqitet.

Ante Rebic (LW) – Ka qenë në kontakt të mirë këtë sezon dhe tërheqja e tij e hershme kundër Yllit të Kuq tregon se ai është në linjë për një rol më të spikatur këtu.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu