Arsenali do të synojë të tërhiqet nga një barazim zhgënjyes me Southampton në mesjavë kur ata të përballen me Everton këtë fundjavë.

Mikel Arteta po përballet me më shumë çështje të personelit përpara ndeshjes Everton megjithatë, pasi Gabriel u përjashtua në mesjavë, pas shkarkimit të Granit Xhaka në skuadrën e tyre Humbja 1-0 ndaj Burnley javen e shkuar.

Ndërsa fillon periudha festive, Topçinjtë duhet të fillojnë të tregojnë shenja përmirësimi për të shpëtuar veten pas një fillimi të tmerrshëm të fushatës duke u ulur në vendin e 15-të në kampionat.

Këtu është formacioni që Mikel Arteta duhet të zgjedhë për të marrë një rezultat në Merseyside.

David Luiz
David Luiz është në radhë të fillojë pasi u kthye nga një dëmtim në kokë që pësoi në shtëpi tek Wolves | Pishinë / Getty Images

Bernd Leno (GK) – Gjermani nuk ka mbajtur një hap të pastër në kampionat për gati një muaj, dhe ai do të duhet të jetë në të mirën e tij për të mbajtur larg Dominic Calvert-Lewin dhe bashkëpunimin. të shtunën.

Rob Holding (CB) – Duket i lëkundur kundër Southampton, por me Mikel Arteta të dëshpëruar të shkurtër për opsionet në zemër të mbrojtjes, Holding do të mbajë vendin e tij.

David Luiz (CB) – Braziliani duhet të kthehet në formacion pasi të shërohet nga një dëmtim në kokë.

Kieran Tierney (CB) – Ai nuk arriti të gjurmonte kandidimin e Theo Walcott për hapjen e Southampton, por mbetet mbrojtësi më i besueshëm dhe i qëndrueshëm i Arsenalit.

Héctor Bellerín (RWB) – Spanjolli do të kthehet prapa pasi të kthehet nga pezullimi.

Dani Ceballos (CM) – Ishte një performancë e shkatërrimit të trenave nga Ceballos kundër Southampton, dhe ai do të përballet me një provë të ashpër kundër Allan, James Rodriguez dhe Abdoulaye Doucoure këtë fundjavë.

Mohamed Elneny (CM) – Elneny ishte më i keq në mes të javës, por ai e mban vendin e tij këtë fundjavë për shkak të dëmtimeve. Arsenali ka nevojë për Thomas Partey që të kthehet sa më shpejt të jetë e mundur.

Bukayo Saka (LWB) – Lojtari më i mirë i Arsenalit këtë sezon, Saka ka dhënë paraqitje mbresëlënëse pavarësisht se sa keq kanë qenë shokët e tij të skuadrës.

Nicolas Pépé (RW) – Pépé punoi vetë në disa pozicione të bukura të Mërkurën, por duhet të përmirësojë topin e tij të fundit. Pas një vargu shfaqjesh inkurajuese, ai duhet të marrë përsipër Willian.

Eddie Nketiah (ST) – Nketiah ka shkëlqyer për Topçinjtë sa herë që thirret në këtë sezon dhe me problemet e Alexandre Lacazette para portës, anglezi i ri duhet të fillojë drejtë kundër Toffees.

Pierre-Emerick Aubameyang (LW) – Më në fund vendosi topin në rrjetën e duhur të Mërkurën, duke përmbyllur një lëvizje të shkëlqyeshme të ekipit. Arsenali do të ketë nevojë për lojtarin e tij më të mirë në rastin më të mirë nëse dëshiron të ketë ndonjë gëzim në Goodison Park.

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu