Chelsea u largua nga Liverpool për herë të fundit, por ata do të përballen me një veshje të Merseyside që janë në të vërtetë në formë të mirë kur Everton shkon deri në Stamford Bridge të hënën.

Njerëzit e Thomas Tuchel janë ngjitur përsëri në katërshin e parë, por me Everton vetëm një pikë prapa, ka shumë ecje në këtë ndeshje dhe shefi do të jetë i vendosur të mbajë të paprekur fillimin e tij të pamposhtur në Chelsea.

Ja se si duhet të vendoset Tuchel për lojë.

Andreas Christensen
Christensen ka qenë i shkëlqyeshëm | Imazhe Sporti Cilësore / Imazhe Getty

Edouard Mendy (GK) – Aktualisht në një provë prej tre fletësh të pastra drejt, Mendy do të jetë i dëshpëruar për t’i bërë katër me një paraqitje të fortë këtu.

Cesar Azpilicueta (CB) – Duke shijuar një jetë të re të jetës si një qendërmbrojtës i konvertuar, Azpilicueta ka udhëhequr me shembull që kur erdhi Tuchel.

Andreas Christensen (CB) – Thiago Silva mund të jetë afër kthimit nga një dëmtim i kofshës, por Christensen ka qenë sublim në mungesë të tij. Ai ishte Njeriu i Ndeshjes kundër Liverpool dhe meriton të mbajë vendin e tij.

Antonio Rudiger (CB) – Të shohësh Kurt Zouma të ngrirë nuk është e lehtë, por për meritat e Rudiger, ai meriton çdo minutë që po merr këto ditë. Ai ka qenë i shkëlqyeshëm.

N'Golo Kante, Thomas Tuchel
Tuchel është një adhuruese e madhe e Kante | Pishinë / Getty Images

Reece James (RM)) – James bëri përshtypje ndaj Everton dhe vetëdija e tij mbrojtëse duhet ta shihte atë të zgjedhur përpara Callum Hudson-Odoi për rolin e mbrojtësit të krahut.

N’Golo Kante (CM) – Kante ka qenë i jashtëzakonshëm në javët e fundit, duke shkatërruar në mbrojtje dhe duke mbajtur përparimin e tij. Ai duhet të jetë emri i parë në fletën e ekipit.

Mateo Kovacic (CM) – Jorginho ishte i shkëlqyeshëm kur u thirr kundër Liverpool, por Tuchel është një tifoz i madh i Kovacic dhe ka të ngjarë ta rikthejë atë përsëri në formacionin startues.

Ben Chilwell (LM) – Ashtu si James, prisni të shihni Chilwell-in kompetent në mbrojtje të zgjedhur përpara Marcos Alonso për këtë.

Mason Mount (AM) – Dashuria e Tuchel për Mount ka infektuar me sa duket të gjithë Chelsea fanbase, shumica e të cilëve tani i kanë hapur sytë drejt shkëlqimit të mesfushorit.

Timo Werner (AM) – I shkëlqyeshëm në një rol më të avancuar kundër Leipzig, Werner mund të rikthehet në vendin e dhjetë për këtë.

FBL-EUR-C1-ATLETICO-CHELSEA
Giroud mund të kthehet në ekip | DANIEL MIHAILESCU / Getty Images

Olivier Giroud (ST) – Giroud humbi kundër Liverpool, me Tuchel të etur për të përdorur ritmin e Werner në vend, por presin që francezi të kthehet në ekip kundër Everton.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu