Tifozët e Chelsea kanë nevojë për diçka për të shijuar përsëri, dhe një fitore në raundin e katërt të Ligës së Kupës FA kundër Luton Town do të ishte një fillim i mirë.

Njeriu i Frank Lampard ka duruar një formë të tmerrshme në Premier League, por shefi do të shpresojë ta përdorë këtë lojë si një shans për të injektuar entuziazmin aq të nevojshëm në skuadrën e tij belbëzuese.

Le të hedhim një vështrim në ekipin që Lampard duhet të zgjedhë.

Kurt Zouma
Zouma mund të kthehet në ekip | Visionhaus / Getty Images

Kepa Arrizabalaga (GK) – Deleguar në stol në Premier League, Shanset e rralla të Kepa në minuta kanë ardhur në garat e kupës deri më tani, dhe presin që Lampard të kthehet te Spanjolli këtu.

Reece James (RB) – James kishte një kohë të vështirë për herë të fundit kundër Leicester dhe mund të bënte me një lojë me profil më të ulët për të provuar dhe për të gjetur përsëri këmbët e tij.

Kurt Zouma (CB) – Pse Zouma ka qenë jashtë ekipit në radhë të parë është mendimi i askujt, por francezi duhet të rikthehet për t’i treguar Lampard atë që ai ka humbur.

Andreas Christensen (CB) – Antonio Rudiger nuk e ka mbuluar veten saktësisht me lavdi gjatë kthimit të tij në formacionin fillestar, kështu që Christensen duhet të marrë një vrapim të rrallë në vendin e tij.

Emerson (LB) – Ben Chilwell ka luajtur shumë futboll kohët e fundit dhe mund të bëjë me një pushim, dhe Emerson është një rezervë i aftë që dëshiron të provojë veten e tij.

Mason Mount
Mount ka vazhduar të bëjë përshtypje | Pishinë / Getty Images

Jorginho (DM) – Me N’Golo Kante që po lufton me një dëmtim, prisni që Jorginho të kthehet në bazën e Chelseamesfusha për këtë.

Mason Mount (CM) – Lampard ka nevojë për lojtarë të cilëve u beson të luftojnë për të, dhe askush nuk është dukur më i përkushtuar ndaj kauzës sesa Mount.

Kai Havertz (CM) – Një paraqitje e mirë në raundin e fundit ndaj Morecambe i dha besim Havertz një rritje të lehtë, dhe e njëjta gjë përsëri në këtë do të rrëzohej.

Callum Hudson-Odoi
Hudson-Odoi duhet të mbajë vendin e tij | Pishinë / Getty Images

Christian Pulisic (RW) – Pulisic duhet të vazhdojë me të vërtetë këtë sezon dhe mund të bëjë me një paraqitje të mirë kundër Luton.

Tammy Abraham (ST) – Abrahami ka filluar vetëm një ndeshje të Premier League në 2021 dhe ndoshta kurrë nuk duhet të ishte marrë nga skuadra në vendin e parë. Timeshtë koha ta rindërtojmë atë moment.

Callum Hudson-Odoi (LW) – Në fund dha një fillim kundër Leicester, Hudson-Odoi nuk e shfrytëzoi me të vërtetë rastin e tij – por ai ende ka treguar mjaft në javët e fundit për të merituar një tjetër fillim.

Për më shumë ngaTom Gott, ndiqni atë nëCicëroj!

Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu