Juventusi nuk ka pasur një javë të mirë, duke humbur ndaj Napolit në Serie A para se të kalonte në një humbje 2-1 të Ligës së Kampionëve kundër FC Porto.

Andrea Pirlo do të jetë i dëshpëruar të kthehet në rrugën e duhur me një fitore dhe ata nuk mund të kërkojnë një lojë më të lehtë për ta bërë këtë. Bianconerët përballen me Crotone të ulët të hënën, të cilët aktualisht janë të vendosur në fund të tabelës me vetëm 12 pikë.

Pa asnjë lojë për tu ndeshur në mesjavë, Pirlo nuk duhet të shqetësohet as për rotacionin, që do të thotë se duhet të shohim një anë të fortë të zgjedhur. Ja se si duhet të duket XI fillestar.

Merih Demiral
Demiral duhet të zëvendësojë Chiellini në linjën e prapme | Imazhe Sportive Cilësore / Getty Images

Wojciech Szczesny (GK) – Szczesny është një nga pengesat më të mira në planet, por ai nuk duhet të presë që të thirret në veprim shpesh të hënën.

Danilo (RB) – Asnjë lojtar i Juventusit nuk ka bërë paraqitje më shumë se sa Danilo këtë sezon. Braziliani ka qenë mjaft mbresëlënës gjithashtu dhe me konkurrencën për vendin e tij inekzistent, ai do të vazhdojë në mbrojtësin e djathtë.

Matthijs de Ligt (CB) – De Ligt ka ende dyshuesit e tij, por ai është e ardhmja e Juventus vijë prapa dhe do të fillojë të hënën.

Merih Demiral (CB) – Giorgio Chiellini u përjashtua në pjesën e parë kundër FC Porto, që do të thotë se Demiral ose Leonardo Bonucci do të duhet të vijnë në krah. Ishte një telefonatë e ngushtë, por në fund parashikuam Pirlo të zgjidhte të parin.

Alex Sandro (LB) – Braziliani ka dalë përpara Gianluca Frambota në rendin e krahut të majtë që kur u kthye nga një magji në skaj dhe nuk presim që kjo të ndryshojë kundër Crotone.

Federico Chiesa
Chiesa shënoi në ndeshjen e fundit të Juve | Imazhe Sportive Cilësore / Getty Images

Dejan Kulusevski (RM) – Me Juan Cuadrado akoma jashtë me një lëndim, pozicioni i Kulusevki në krah është i sigurt, për momentin.

Rodrigo Bentancur (CM) – Frika e dëmtimit të muskujve u luajt disa ditë më parë, që do të thotë se Bentancur i afërt përherë do ta mbajë vendin e tij kundër Seria A luftëtarët.

Adrien Rabiot (CM) – Shfaqjet e tij të fundit kanë qenë të dobëta, por Pirlo duket se është një tifoz i madh i Rabiot. Kjo duhet të jetë e mjaftueshme për ta parë atë të përzgjedhur ndaj Weston McKennie, i cili ka bërë mirë nga stoli në kohët e fundit.

Federico Chiesa (LM) – Chiesa duhet të shpërblehet me një fillim tjetër, pasi shënoi golin e vetëm të skuadrës së tij kundër Porto herë të fundit.

Cristiano Ronaldo
Ronaldo dhe Morata duhet të luajnë përpara për Juventus | Imazhe Sporti Cilësore / Imazhe Getty

Cristiano Ronaldo (ST) – Ndërsa ekziston një argument që prania e tij në krah shkakton probleme për shkak të mungesës së tij të plotë të presionit, të përjetshëm Ronaldo vazhdon të shënojë me një ritëm mbresëlënës. Ai do të jetë i sigurt për të zgjatur numrin e sezonit të tij kundër mbrojtjes së rrjedhshme të Crotone gjithashtu.

Alvaro Morata (ST) – Ai mund të mos ketë shënuar shumë gola që nga ribashkimi me Juventusin, por puna e Morata jashtë topit ka qenë e shkëlqyeshme. Në ndeshjen e kthimit përsëri në tetor, ai shënoi golin e vetëm të skuadrës së tij në një barazim 1-1.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu