Leicester City pret Manchester United në King Power Stadium në një ndeshje të dobët të ditës së Boxing Day.

Të dy ekipet qëndrojnë të dytat dhe të tretat në Premier League përkatësisht në tryezë dhe kanë shansin të bëjnë presionin në krye të Liverpoolit, i cili nuk luan deri ditën tjetër, me tre pikë të mëdha.

Dhelprat e Brendan Rodgers kanë qenë mjaft ngritur dhe zbritur gjatë muajit të kaluar, por ata fituan një fitore mbresëlënëse 2-0 në Tottenham herën e kaluar – duke vazhduar rekordin e tyre të shquar në rrugë. United janë gjithashtu udhëtar të mirë dhe kanë shënuar gjashtë fitore të njëpasnjëshme në udhëtimet e tyre.

Këtu, 90 minuta zgjedh anën që Leicester duhet të zgjedhë, duke përjashtuar çdo shqetësim të vonë për fitnesin.

Heung-Min Son, Kasper Schmeichel
Kasper Schmeichel reagoi shpejt për të mohuar Son Heung-Min me një pritje brilante | Julian Finney / Getty Images

Kasper Schmeichel (GK) – Portieri danez është një nga emrat e parë në fletën e ekipit dhe është një titullar i garantuar.

Jamse Justin (RB) – Mbrojtësi i ri i ri ishte i shkëlqyeshëm ndaj Tottenhamit si në mbrojtje ashtu edhe në sulm. Shkathtësia e tij lejon Leicester të ndryshojë formën e tyre, dhe është e vështirë të shohësh atë duke u zhvendosur anash.

Wesley Fofana (CB) – Francezi është një tjetër lojtar që ka bërë shumë përshtypje dhe ka bërë një tjetër shfaqje yjore kundër Tottenham. Caglar Soyuncu është i dyshimtë, kështu që ka të ngjarë të jetë në të djathtë të një mbrojtje qendrore me dy burra.

Jonny Evans (CB) – Partner i Fofana do të jetë veterani i Premier League Evans, i cili ka qenë një pjesë me ndikim në suksesin e Rodgers si shefi i Foxes deri më tani. Në bisedimet për një kontratë të re, e tillë është rëndësia e tij.

Timothy Castagne (LB) – Belgu u mor pas një ore kundër Spurs ndërsa ai po ndërtonte aftësitë e tij. Ka cilësi të shkëlqyera duke shkuar përpara dhe është një tjetër operator i gjithanshëm.

James Maddison
James Maddison provoi një kërcënim të vazhdueshëm për mbrojtësit e Tottenhamit | Pishinë / Getty Images

Wilfred Ndidi (CM) – Ishte një interpretues i shkëlqyeshëm kundër Tottenham, duke fituar posedimin pesë herë nga mesfusha e thellë. Ai është forca lëvizëse në këtë anë të Leicester dhe do të fillojë kundër Të bashkuar.

Youri Tielemans (CM) – Një tjetër lojtar i Foxes që rrallë paraqet një paraqitje të dobët. Belgu siguron avantazhin krijues nga baza e mesfushës dhe kostume duke luajtur së bashku me Ndidi.

Marc Albrighton (RM) – Shkëlqeu gjithashtu kundër Tottenham dhe ka të ngjarë të qëndrojë si mesfushori i djathtë.

James Maddison (CAM) – Luajti pesë pasime kyçe dhe përfundoi ndeshjen kundër Spurs me një saktësi të kalimit prej 97%. Gjithashtu kishte një gol të shkumëzuar dhe duket se do të ishte plotësisht i aftë përsëri.

Harvey Barnes (LM) – Gjithmonë një kërcënim për mbrojtjen e opozitës me ritmin e tij blistering dhe syrin për të marrë prapa.

Jamie Vardy
Jamie Vardy rrit Leicester 1-0 nga vendi i fitimit kundër Tottenham | Pishinë / Getty Images

Jamie Vardy (ST) – Leicesterështë z. I besueshëm ‘, Vardy vazhdon të japë kohë dhe kohë përsëri. Ka tendencë të ketë më shumë sukses larg King Power, kështu që ky mund të jetë hapi i parë për të shkruar këtë gabim.Source link

LE PERGJIGJE

T'lutem fut komentin tuaj!
T'lutem fut emrin ketu